Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

7 İŞYERİ DAHA İSTİFA EDEREK SENDİKAMIZA GEÇİŞ YAPTILAR

BİLDİĞİNİZ ÜZERE DAHA ÖNCE İSTANBUL’DA 3500 İŞÇİNİN ÇALIŞTIĞI BELTUR ve SPOR A.Ş. ve TÜRKİYE GENELİNDE 20 İŞYERİ SENDİKAMIZA GEÇMİŞTİ. BUGÜN İTİBARİYLE 7 İŞYERİ DAHA DİSK’TEN AYRILARAK HAK-İŞ’E GEÇEN OLEYİS SENDİKASINDAN İSTİFA EDEREK TÜRK-İŞ TOLEYIS SENDİKASINA GEÇTİLER.

HATAY ÜNİVERSİTESİ – MANİSA EÜAŞ – BAŞKENT ÖĞRETMENEVİ – KIRIKKALE ÖĞRETMEN EVİ – ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ – BURSA EÜAŞ TEMKA – ŞANLIURFA ÖĞRETMEN EVİ İşyerlerinde çalışan işçiler özellikle son 1 yılda sürekli olarak barajı aştığını ve yetki alabileceklerini iddia eden oleyis Sendikasından istifa ederek TOLEYIS üyesi oldular. Geçtiğimiz günlerde 2021 yılı sendika istatistiklerine itiraz ederek bu mahkeme sonrası yetkimizi alacağız diye çalışanlara asılsız söylemlerde bulunan oleyis Sendikasının İstinaf Mahkemesinden gelen RET KARARI sonrası telefonlara çıkamadığı ve üyelerine cevap veremediği iddia ediliyor. Uzun süredir hak kaybı yaşama korkusu yüzünden oleyis Sendikasında kalan işçiler ise mahkeme kararı sonrası artık kalmanın bir anlamı olmadığını söyleyerek TOLEYIS’e geçiş yaptıklarını ilettiler.

İstifa eden kurumlardan aldığımız bilgilere göre işçiler Yetki Belgesi alacağız diyen oleyis Sendikasının ayrıca işçilere geriye dönük toplu para alamazsınız istifa etmeyin gibi söylemlerde bulunduğunu iddia ettiler. Bu durumun da gelen mahkeme kararı ile asılsız olduğu ortaya çıkınca işçiler özgür iradeleriyle TOLEYIS’e geçtiklerini tarafımıza ilettiler.

Bu vesileyle sendikamıza teveccüh gösteren tüm kurumlardaki emekçilere ailemize hoş geldiniz diyoruz. 1 aylık süre dolar dolmaz istifa ederek sendikamıza geçen işyerleri için yetki başvurularımız yapılacaktır ve sizlerle en kısa sürede paylaşılacaktır. Bu büyük aile günden güne büyümekte ve sizlere hizmet etmeyi heyecanla beklemektedir. Yaşasın İşçilerin Birliği.

Hep Birlikte Hepimiz İçin TOLEYIS Sendikasında Birleşelim

TOLEYIS Sendikası Genel Merkez Basın