Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

Samsun'da Bölge İşyeri Temsilci Eğitim Seminerimiz Gerçekleşti

Sendikamız, 12-13 Şubat 2022 tarihlerinde Samsun 1919 Otel’de Karadeniz Şube işyeri temsilcilerimize yönelik eğitim semineri düzenledi.

 

Eğitim Seminerine; Genel Başkan Yardımcılarımız Cemalettin Kelten ve Murat Bakındı ile   Marmara Bölge Şube Başkanımız Yusuf Erbaş, Karadeniz Şube Başkanımız Ahmet Yaman, Samsun Bölge Temsilcimiz Şaban Demirci ve Karadeniz Bölge Uzmanımız Soner Donat katıldılar.

 

Seminer İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından Genel Merkez TİS Uzmanımız Gözde Gültepe’nin açış konuşması ile başladı.

 

Açış konuşmasının ardından kürsüye gelen Genel Başkan Vekilimiz Cemalettin Kelten, Genel Başkanımız Cemail Bakındı’nın selamlarını ileterek konuşmasına başladı. Geçmişten bugüne sendikal yolculuğumuzdan örnekler veren Kelten son günlerde gündemde olan çalışmalarımızı üyelerimize aktardı. Tüm bölgelerimizde devam eden eğitim seminerlerinin verimliliğinden duyulan mutluluğu üyelerimizle paylaştıklarını, Sendikamızın bir aile olduğu ve bu ailenin bir parçası olmaktan dolayı hissettiği mutluluktan bahsederek bu ailenin daha da büyüyeceği ve bunu birlik beraberlik içinde başaracaklarını dile getirerek konuşmasına son verdi.

 

Açış konuşmalarının ardından eğitimlere başlandı ve ilk gün İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayım YORĞUN, “Sendikacılık Fikrinin Doğuşu, Sendikal Gelişmeler ve Temsilcilerin Görevleri” konulu eğitim verdi.

 

Seminerin ikinci gününde Genel Merkez TİS Uzmanımız Gözde Gültepe Toplu İş Sözleşmesi taslak hazırlanması ve uygulanması konusunda bir eğitim verdi. Tüm eğitimlerin sonunda üyelerimizden gelen tüm soruları en ince ayrıntısına kadar cevaplayarak eğitimler sonlandırıldı.

 

Sonrasında eğitime katılan işyeri temsilcilerimize katılım sertifikaları Yönetim Kurulumuzca verilerek eğitim seminerimiz tamamlandı.

 

Eğitimde de öncü olan sendikamızın tüm bölgelerimizde eğitimleri hız kesmeden devam etmektedir.

 

TOLEYİS Sendikası Genel Merkez Basın