Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

VAN BÖLGE ŞUBE İŞYERİ TEMSİLCİ EĞİTİM SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTİ

Sendikamız, 28-29 Mayıs 2022 tarihlerinde Mardin’de Van Bölge Şube işyeri temsilcilerimize yönelik 2022 yılındaki 8. Ve son eğitim seminerini düzenledi.
Eğitim Seminerine, Genel Başkanımız Cemail Bakındı, Genel Başkan Yardımcılarımız Cemalettin Kelten ve Murat Bakındı, Genel Mali Sekreterimiz Ali Şahin ile Adana Bölge Şube Başkanımız Metin Sav, Van Bölge Şube Başkanımız Erden Onay, İstanbul 2 No’lu Şube Başkanımız Emine Kılınçaslan, Hukuk Müşavirimiz Ergün Kırcı ve Genel Başkan Danışmanımız Abdullah Kahraman katıldılar.
Seminer İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından Genel Merkez Uzmanımız Kenan Karabulut’un açış konuşması ile başladı. Konuşmalar öncesinde Toleyis 40. Yıl belgeselimiz katılımcılar ile paylaşıldı.
Açışın ardından kürsüye gelen Genel Başkanımız Cemail BAKINDI, 45 yıl önce başlanan emek mücadelesini katılımcılar ile paylaştı ve durmadan kararlılıkla ilk gün ki azimle yolumuzda başarıyla ilerlediğimizi iletti ve bu başarıda emeği geçenlere şükranlarını iletti. 8. ve bu yıl düzenlenen Temsilci Eğitimlerinin sonuncusunu düzenlediğimiz eğitim seminerlerinde bugüne dek ele alınan konuları aktaran Genel Başkanımız Toleyis Sendikasının 45 yıldır bir tek üyesinin sorunu ile tamamının sorununun aynı hassasiyetle baktığını vurguladı. Bugün itibarıyla sendikamızın herhangi bir yetki sorunu bulunmamaktadır diyen Genel Başkanımız Temmuz İstatistikleri yaklaşmakta ve görünen tabloda sendikamızın yeniden 18 İş Kolunda TEK YETKİLİ Sendika konumunu koruyacağı netleşmiştir dedi. Gündemimizdeki bir sonraki Toplu İş Sözleşmelerinde ele alacağımız önemli kazanımlar hakkında katılımcılara bilgi veren Genel Başkanımız Toleyis ailesinin dünya çapında da sektörde en büyük sendika olduğunun altını çizerek bu büyük aileye olan güvenini katılımcılar ile paylaştı ve alkışlar eşliğinde konuşmasına son verdi.
Açılış konuşmalarının ardından eğitimlere başlandı ve Hukuk Müşavirimiz Ergün Kırcı, “Yargıtay Kararları Işığında Soysal Medya ve İş İlişkisi” konulu bir eğitim gerçekleştirdi.
Eğitimin ilk günü öğleden sonra Genel Başkan Danışmanımız Abdullah Kahraman, “Sendikacılık Fikrinin Doğuşu, Sendikal Gelişmeler ve Temsilcilerin Görevleri” konulu eğitim verdi ve seminerin ilk günü tamamlandı.
Tüm eğitimlerin sonunda üyelerimizden gelen tüm sorular cevaplanarak eğitimler sonlandırıldı.
Sonrasında eğitime katılan işyeri temsilcilerimize katılım sertifikaları Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulumuzca verilerek eğitim seminerimiz tamamlandı.
81 ilimizde 17 Şube yöneticilerimiz, il ve il temsilcilerimiz ve işyeri temsilcilerimiz ile yapılan 8. Eğitim Seminerlerimiz sonrasında tüm eğitimlerde teşkilatımız ile yapılan istişareler sonrası Genel Başkanımız başkanlığında yapılan Yönetim Kurulu Toplantımız sonrası aşağıdaki kararlar alınmıştır.
Temmuz istatistiklerinin yaklaşması ve Yeni Yetki Döneminde de TOLEYİS Sendikamızın %85 üye çoğunluğuna sahip olduğu, GSB ve 18. İş Kolunda Tek Yetkili Sendika olacağı kesinleşmiştir. Bu itibarla önümüzdeki günlerde 81 ilde tüm işyeri temsilcilerimiz ve üyelerimizle istişareler yapılmasına ve bir sonraki Toplu Sözleşme Görüşmelerimizde yapılacak olan Taslak Çalışmasının hazırlıklarına başlanmasına ve tüm üyelerimizin görüşlerinin toplanmasınnın akabinde Ekim ayında tüm şubelerimiz ve il temsilcilerimiz ile Taslak Belirleme Toplantısı yapılmasına karar verilmiştir.
TOLEYİS Sendikası Genel Merkez Basın