Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

2 İŞYERİ DAHA İSTİFA EDEREK SENDİKAMIZA GEÇİŞ YAPTILAR

BİLDİĞİNİZ ÜZERE DAHA ÖNCE ÜLKE GENELİ 46 İŞYERİNDE 3900 İŞÇİNİN DİĞER SENDİKALARDAN İSTİFA EDEREK SENDİKAMIZA ÜYE OLDUKLARINI PAYLAŞMIŞTIK. BUGÜN İTİBARİYLE 2 İŞYERİ DAHA DİSK’TEN AYRILARAK HAK-İŞ’E GEÇEN OLEYİS SENDİKASINDAN İSTİFA EDEREK TÜRK-İŞ TOLEYİS SENDİKASINA GEÇTİLER.

GÖLCÜK BELEDİYESİ – KAHRAMANMARAŞ ÖĞRETMENEVİ İşyerlerinde çalışan işçiler özellikle son 1 yılda sürekli olarak barajı aştığını ve yetki alabileceklerini iddia eden oleyis sendikasından istifa ederek TOLEYİS üyesi oldular.

Bu sayıyla birlikte son dönemde başka sendikalardan istifa ederek sendikamıza üye olan işyerleri sayısı da 48 olmuş oldu. Yakın zamanda bu işyerlerinde de yetkiyi alacağız. Özellikle oleyis sendikası ve diğer sendikalar istifaları durduramamakta ve işçileri oyalamaya devam etmektedir. Buradan açıkça çağrı yapıyoruz işçileri yetki alacağız diye kandırmayın haklarına göz dikmeyin!!!

İstifa eden kurumlardan aldığımız bilgilere göre işçiler Yetki Belgesi alacağız diyen oleyis Sendikasının ayrıca işçilere geriye dönük toplu para alamazsınız istifa etmeyin gibi söylemlerde bulunduğunu iddia ettiler. Bu durumun da asılsız olduğu ortaya çıkınca işçiler özgür iradeleriyle Toleyis’e geçtiklerini tarafımıza ilettiler. Uzun süredir hak kaybı yaşama korkusu yüzünden oleyis Sendikasında kalan işçiler artık kalmanın bir anlamı olmadığını söyleyerek Toleyis’e geçiş yaptıklarını ilettiler.

Bu vesileyle sendikamıza teveccüh gösteren tüm kurumlardaki emekçilere ailemize hoş geldiniz diyoruz. 1 aylık süre dolar dolmaz istifa ederek sendikamıza geçen işyerleri için yetki başvurularımız yapılacaktır ve sizlerle en kısa sürede paylaşılacaktır. Bu büyük aile günden güne büyümekte ve sizlere hizmet etmeyi heyecanla beklemektedir.

Yaşasın İşçilerin Birliği.

Hep Birlikte Hepimiz İçin Toleyis Sendikasında Birleşelim

TOLEYİS Genel Merkez Basın