Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

ADANA ŞUBE 3. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

Adana Şube 3. Olağan Genel Kurulu 23 Ekim 2022 Tarihinde Saat 10:00’da Toplandı.

Adana Şubemizin 3. Olağan Genel Kurulu’na başlamadan önce, Sendikamızın kurucusu ve Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI ile 40 yıllık onurlu yürüyüşünü içeren tanıtım filmi yayınlandı.

Genel Kurul Genel Merkez TİS ve Teşkilat Dairesi Şefi Elmas Akkaba'nın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Daha sonra kürsüye gelen Adana Şube Sekreterimiz Sn. Metin SAV Genel Kurul’un hayırlı olması temennisinde bulunarak tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu.

Elmas Akkaba Hazirun Listesinin kontrolünü ve yoklamayı adlıktan sonra Başkanlık Divanının oluşturulmasına ilişkin teklifi kongreye sundu. Divanın teşkiline ilişkin teklif oy birliğiyle kabul edildi. Divan Başkanlığına Genel Başkanımız Sayın Cemail BAKINDI, Divan Başkan Yardımcılığına Sayın Cemalettin KELTEN, Katipler Ayşe Turcan ve Selin Yalçın seçildiler.

Daha sonra, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Ardından konuşmalarını yapmak üzere Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI kürsüye geldi. Sn. Bakındı; Katılımcıları selamlayarak duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülke olarak birlik ve beraberlikle mücadele etmemiz gerektiğini, bu şekilde sorunların üstesinden gelinebileceğini, birlik olunduğu takdirde tüm sorunlara göğüs gerebileceğimizden bahsetti. Ayrıca Sn. Bakındı, ülkemizin gündeminde olan ekonomik sıkıntılar ve üyelerimizin genel beklentileri ile ilgili değerlendirmede bulundu. Konuşmasında TÜRK-İŞ olarak geçmişten bugüne gerek Kıdem Tazminatı, gerek vergi adaletsizliğinin azalması, gere Kamuda Taşeron Sistemin son bulması gerekse Asgari Ücretten vergi alınmaması gibi sadece üyelerine değil tüm iş emek dünyasına hizmet etmenin gayretinden ve sorumluluğundan bahsetti. Sn. Bakındı Dünya’ya baktığımızda ülkemizin cennet olduğunu ve vatanımıza sahip çıkmamız gerektiğini vurgulayarak  “Hepimizin insanca yaşayabileceği bir dünya bir Türkiye diler, hepinizi sağlık ve mutlulukla selamlar, saygılarımı sunarım.” diyerek sözlerini noktaladı.

Daha sonra, değerli misafirlerimiz takdim edildi. Ardından kongreye katılamayıp başarı dileklerinde bulunanların telgrafları okundu. TÜRK-İŞ Bölge Başkanı Sn. Edip GÜLNAR ve Genel Başkan Danışmanımız Sn. Abdullah KAHRAMAN söz alarak gündemdeki konular ve Kamu Çerçeve Sözleşmesi öncesi son durum hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, Sendika Yönetim, Denetim, Disiplin Kurul’larına adayların tespiti için süre verdi.

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, daha önce delegelere gönderilmiş olan Faaliyet ve Denetim Kurulu Raporları, Genel Kurulun oylarına sunuldu. Söz alan olmadı, oylama yapıldı ve oybirliğiyle kabul edildi.

Adaylık müracaatları geldikten sonra, Genel Kurul delegelerine müracaat eden adaylıklar okundu ve oy pusulası basılması için matbaaya gönderildi.

Kurulların ibrasına geçildi. Kurullar, oy birliğiyle ibra edildi.

Basılan oy pusulaları Seçim Kuruluna teslim edilerek Genel Kurulun seçimler kısmına geçildi.

Adana Şubemizin 23.10.2022 tarihinde yapılan 3. Olağan Genel Kurul’unda, Bölge Şube Başkanlığına yeniden Metin SAV seçildi.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

 

ŞUBE BAŞKANI : METİN SAV

ŞUBE SEKRETERİ : MURAT ARISOY

ŞUBE MALİ SEKRETERİ : ZAFER AYDOĞAN

ŞUBE TEŞKİLAT SEKRETER : SERDAL TOMEY

ŞUBE EĞİTİM SEKRETERİ : HACIBEKİR SÖNMEZ

 

Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik eder, sendikamıza işçi sınıfına hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarında başarılar dileriz.