Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

İSTANBUL 1 NO’LU ŞUBE GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİ

İstanbul 1 No’lu  Şube 1. Olağan Genel Kurulu 14 Kasım 2022 Tarihinde Saat 10:00’da Toplandı.

İstanbul 1 No’lu Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’na başlamadan önce, Sendikamızın kurucusu ve Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI ile 40 yıllık onurlu yürüyüşünü içeren tanıtım filmi yayınlandı.

Genel Kurul Genel Merkez Örgütlenme Uzmanımız Kenan Karabulut’un yaptığı açış konuşmasıyla başladı. Karabulut hazirun Listesinin kontrolünü ve yoklamayı adlıktan sonra Başkanlık Divanının oluşturulmasına ilişkin teklifi kongreye sundu. Divanın teşkiline ilişkin teklif oy birliğiyle kabul edildi. Divan Başkanlığına Genel Başkanımız Sayın Cemail BAKINDI, Divan Başkan Yardımcılığına Sayın Cemalettin KELTEN, Kâtip Üyeliklere Gaye Tekke ve Kardelen Çelik seçildiler.

Daha sonra, kısa süre önce aramızdan ayrılışının yıl dönümünü andığımız Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Ardından konuşmalarını yapmak üzere Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI kürsüye geldi. Sn. Bakındı; Katılımcıları selamlayarak duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülke olarak birlik ve beraberlikle mücadele etmemiz gerektiğini, bu şekilde sorunların üstesinden gelinebileceğini, birlik olunduğu takdirde tüm sorunlara göğüs gerebileceğimizden bahsetti. Ayrıca Sn. Bakındı, ülkemizin gündeminde olan ekonomik sıkıntılar ve üyelerimizin genel beklentileri ile ilgili değerlendirmede bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde son yıllarda yapılan örgütlenmelere ve binlerce işçinin sendikamıza teveccüh göstererek üye olmalarına ilişkin duyduğu memnuniyeti dile getirerek daha çok yapacağımız iş var dedi. Son olarak “hepimizin insanca yaşayabileceği bir dünya bir Türkiye diler, hepinizi sağlık ve mutlulukla selamlar, saygılarımı sunarım” diyerek sözlerini noktaladı.

Daha sonra, değerli misafirlerimiz takdim edildi. Ardından kongreye katılamayıp başarı dileklerinde bulunanların telgrafları okundu.

TÜRK-İŞ 1. Bölge Temsilcisi Sn. Adnan UYAR söz alarak katılımcıları selamlama ile konuşmasına başladı. Türk-iş olarak üyelerimizin çıkarlarını koruma noktasında bir adım geri durmayacaklarını özellikle kıdem tazminatı ve çalışanların vergi ve enflasyona ezdirilmemesi kırmızı çizgilerimizdir dedi.

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, Sendika Yönetim, Denetim, Disiplin Kurul’larına adayların tespiti için süre verdi. 

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, daha önce delegelere gönderilmiş olan Faaliyet ve Denetim Kurulu Raporları, Genel Kurulun oylarına sunuldu. Söz alan olmadı, oylama yapıldı ve oybirliğiyle kabul edildi.

Adaylık müracaatları geldikten sonra, Genel Kurul delegelerine müracaat eden adaylıklar okundu ve oy pusulası basılması için matbaaya gönderildi.

Kurulların ibrasına geçildi. Kurullar, oy birliğiyle ibra edildi.

Basılan oy pusulaları Seçim Kuruluna teslim edilerek Genel Kurulun seçimler kısmına geçildi.

İstanbul 1 No’lu  Şubemizin 14.11.2022 tarihinde yapılan 1. Olağan Genel Kurul’unda, Şube Başkanlığına Nuri Osman SARI seçildi.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

ŞUBE BAŞKANI : NURİ OSMAN SARI

ŞUBE SEKRETERİ : MAHMUT PORUK

ŞUBE MALİ SEKRETERİ : SÜLEYMAN CANBAZ

ŞUBE TEŞKİLAT SEKRETERİ : ADNAN BAŞTÜRK

ŞUBE EĞİTİM SEKRETERİ : ERDAL TEPE

 

Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik eder, sendikamıza işçi sınıfına hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarında başarılar dileriz.