Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

SENDİKAMIZIN T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI VE TÜRK-İŞ'E TALEBİ

DEĞERLİ ÜYELERİMİZ;
 
06 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli art arda meydana gelen ve bölgedeki 10 ilimize büyük hasarlar veren depremler; çok sayıda vatandaşımızın vefatına ve yaralanmasına sebep olmuştur. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.
 
Devletimiz tüm kurumları ve imkanlarıyla depremden etkilenen bölgede gerekli müdahaleleri yapmakta ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için yoğun bir çalışma sarf etmektedir. Bu kapsamda sendikamız TOLEYİS; devletin yetkili ve ilgili birimleri ile koordinasyon içinde, gücü nispetinde çalışmalara katkı sunmaktadır.
Deprem felaketinin etkilediği illerde fiilen görev yapmakta olan üyelerimiz; depremzede vatandaşlarımız gibi büyük mağduriyete maruz kalmışlardır. Vefat eden üyelerimiz yanında çok sayıda üyemiz yakınlarını ve evlerini kaybetmiştir.
 
Sendikamız TOLEYİS 14 Şubat 2023 tarihinde, Milletimizi derinden etkileyen bu büyük afetin sebep olduğu olumsuzlukları bir nebze de olsa hafifletebilmek gayesiyle; bölge illerde fiilen görev yapan üyelerimizden, depremde yakınlarını ve evlerini kaybetmiş olanların, talep etmeleri halinde “geçici olarak da olsa” başka illerde görevlendirilmesi için gerekli işlemlerin yapılması hususunda T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’e talepte bulunmuştur.
 
Saygılarımızla
 
TOLEYİS SENDİKASI BASIN