Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

AKDENİZ BÖLGE ŞUBE 3. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 
Akdeniz Bölge Şube 3. Olağan Genel Kurulu 5 Mart 2023 Tarihinde Saat 10:00’da Toplandı.
Akdeniz Bölgemizin 3. Olağan Genel Kurulu’na başlamadan önce, Sendikamızın kurucusu ve Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI ile 40 yıllık onurlu yürüyüşünü içeren tanıtım filmi yayınlandı.
Daha sonra kürsüye gelen Antalya Bölge Şube Başkanımız Sn. Cemalettin KELTEN Genel Kurul’un hayırlı olması temennisinde bulunarak tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu.
Elmas Akkaba Hazirun Listesinin kontrolünü ve yoklamayı aldıktan sonra Başkanlık Divanının oluşturulmasına ilişkin teklifi kongreye sundu. Divanın teşkiline ilişkin teklif oy birliğiyle kabul edildi. Divan Başkanlığına Genel Başkanımız Sayın Cemail BAKINDI, Divan Başkan Yardımcılığına Sayın Ali ŞAHİN, Katipler Gülşah BENEK ve Öznur YILDIZ seçildiler.
Daha sonra, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere , ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ve Yakın zamanda Deprem felaketi ile kaybettiğimiz vatandaşlarımız için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Ardından konuşmalarını yapmak üzere Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI kürsüye geldi. Sn. Bakındı; Gündem de olan Kahramanmaraş merkezli 10 İl'inde etkilendiği afetler hakkında konuştu,afetlerde hayatını kaybeden üyelerimize ve vatandaşlarımıza allahtan rahmet, yaralı olan vatandaşlarımıza şifalar diledi.Sn. BAKINDI "Afetlerin ilk gününden itibaren arama kurtarma çalışmları başta olmak üzere sendikamızın yapmış olduğu faaliyetleri dile getirdi. Sendikamız ilk günden itibaren tüm teşkilatımızla afet bölgesine ulaşıp acil ihtiyaçları belirlemiş, gıda, giyim, hijyenik malzeme, oyuncak, ısınma gereçleri vb. tüm ihtiyaçları bölgeye ulaştırmıştır. Ayrıca sendikamız en acil ihtiyaç olarak belirlenen altı İl de yüzlerce vatandaşımızın barınabileceği, sahra hastanesi, yemekhane, çocuk rehabilitasyon merkezi olarak kullanılabilecek çadırlı yaşam alanlarını teşkilatımız ile kurmuştur." dedi.
Sn. Bakındı "Dünya’ya baktığımızda ülkemizin cennet olduğunu ve vatanımıza sahip çıkmamız gerektiğini vurgulayarak “Hepimizin insanca yaşayabileceği bir dünya bir Türkiye diler, hepinizi sağlık ve mutlulukla selamlar, saygılarımı sunarım.” diyerek sözlerini noktaladı.
Daha sonra, değerli misafirlerimiz takdim edildi. Ardından kongreye katılamayıp başarı dileklerinde bulunanların telgrafları okundu. TÜRK-İŞ Antalya İl Temsilcisi Sn. Cemil ÜNAL söz alarak gündemdeki konular hakkında bilgilendirmelerde bulundular.
Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, Sendika Yönetim, Denetim, Disiplin Kurul’larına adayların tespiti için süre verdi.
Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, daha önce delegelere gönderilmiş olan Faaliyet ve Denetim Kurulu Raporları, Genel Kurulun oylarına sunuldu. Söz alan olmadı, oylama yapıldı ve oybirliğiyle kabul edildi.
Adaylık müracaatları geldikten sonra, Genel Kurul delegelerine müracaat eden adaylıklar okundu ve oy pusulası basılması için matbaaya gönderildi.
Kurulların ibrasına geçildi. Kurullar, oy birliğiyle ibra edildi.
Basılan oy pusulaları Seçim Kuruluna teslim edilerek Genel Kurulun seçimler kısmına geçildi.
Akdeniz Bölge Şubemizin 05.03.2023 tarihinde yapılan Antalya Bölge Şube 3.Olağan Genel Kurulunda Şube Başkanlığına Cemalettin KELTEN yeniden seçildi.
YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ
ŞUBE BAŞKANI : CEMALETTİN KELTEN
ŞUBE SEKRETERİ : MUSTAFA ULUTAŞ
ŞUBE MALİ SEKRETERİ : ÇAĞRI KOÇ
ŞUBE TEŞKİLAT SEKRETER : ERKAN DALLI
ŞUBE EĞİTİM SEKRETERİ : ALİ TANRIVERDİ
Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik eder, sendikamıza işçi sınıfına hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarında başarılar dileriz.