Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

GENEL BAŞKANIMIZ HRCT (TURİZM, OTEL VE CATERING SEKTÖRÜ) GLOBAL TOPLANTISINA KATILDI

01-03 Kasım 2023 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’te üyesi bulunduğumuz HRCT GRUP(TURİZM, OTEL VE CATERING SEKTÖRÜ) toplantısı dünya genelinde 12 ülkeden sendika yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

 

Toplantıya sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI katıldılar. Toplantının açılışında söz alan Genel Başkanımız başta Gazze’de yaşananlar olmak üzere dünyanın her yerinde savaş suçlarına ortak bir tepki verilmesi ve çocukların, sivillerin ölmesine sessiz kalınmaması gerektiğini bir an önce savaşların bitirilmesi için uluslararası bir çağrı yapılması gerektiğini ileterek bir öneride bulundu. Öneri sonrası HRTC Grubu yayınladığı deklarasyonda Dünya genelinde yaşanan savaşların bir an önce son bulmasını talep ederek bir çağrıda bulundu.

Ayrıca toplantı gündemi şu şekilde oluştu;

2023 yılında yapılan IUF Kongresinde alınan kararların oylanması

Fastfood sektöründe global örgütlenme fonu oluşturulması

Housekeeper çalışanlarının seslerini duyurmak adına eylemler planlanması

İşyerlerinde mobbing ile mücadelenin önlenmesi için yapılması gerekenler.

Çokuluslu şirketlerde örgütlenmenin planlanması

Toplantı boyunca yapılan tüm çalışmalara sendikamız katılım sağlamış ve uluslararası alanda ülkemiz ve sektörümüz adına önemli katkılar sağlamıştır. Son olarak bir sonraki yapılacak olan toplantının planlaması yapılarak zirve bitirilmiştir.

TOLEYİS BASIN